Η διαδρομή ξεκινάει...
Η Δομή μας
Ένα καινοτόμο εργαλείο brainstorming
Κοινός παρονομαστής όλων των σταθμών του #RouteLab είναι η δημιουργία ενός καινοτόμου εργαλείου brainstorming, mentoring και δικτύωσης των συμμετεχόντων, χρησιμοποιώντας όλα τα εργαλεία της σύγχρονης επικοινωνίας, για την διάχυση των απόψεων, αλλά και τη διευκόλυνση της διαδικασίας της διαδραστικότητας μεταξύ πολιτών, επαγγελματιών και φορέων.
Με γνώμονα όλα τα παραπάνω, η δομή του #RouteLab, δεν έχει την κλασσική μορφή ενός συνεδρίου με πάνελ και ατελείωτες αναλύσεις, αλλά ακόμα και ο τρόπος διάχυσης της πληροφορίας και συμμετοχής του οιουδήποτε από το
Η μορφή των εισηγήσεων είναι μια μίξη από προσωπικές και επαγγελματικές εμπειρίες και γνώσεις και τον τρόπο που αυτές μετουσιώθηκαν σε ένα επιτυχημένο επιχειρηματικό σχέδιο, εφαλτήριο έμπνευσης και κινήτρου για θεατές και συμμετέχοντες μέσα σε ένα αυστηρά συγκεκριμένο χρονικό πλαίσιο για κάθε ομιλητή.
Η διαδρομή του #RouteLab ξεκινά προσπαθώντας να ανακαλύψει τους δρόμους της δημιουργικής – πολιτιστικής βιομηχανίας και του ρόλου της στον τομέα της Βιώσιμης Ανάπτυξης, μπαίνοντας σε «ειδικές διαδρομές».
![](https://routelab.gr/wp-content/uploads/2022/03/aboutphoto2.jpg)